Lajme Rajonale
26.05.2017

Partia e Drejtėsisė shkurorėzohet nga LDK-ja


Gjilan - Kryesia e Partisė sė Drejtėsisė dega nė Gjilan, nė mbledhjen e saj tė mbajtur dhe analizės sė bėrė, k...

Ekonomia
26.05.2017

Pasanikėt e paligjshėm bėjnė ligjin nė Kosovė


Analistėt dhe njohėsit e fushės sė drejtėsisė kanė veēuar se aty ku abuzohet me buxhetin e shtetit, drejtėsia ...

Opinion
26.05.2017

Hiquni demarkacionit, shkoni n’QKU!


Nga Imer Mushkolaj - Nė vend se tė provojnė tė tregohen patriotė e populistė duke dhėnė premtime pėr demarkaci...

Kronika e zezë
26.05.2017

Pėr legalizim tė pėrmbajtjes sė rreme, arrestohen dy gjilanas


Gjilan - Nė rrugėn “Qarkore”, nė Gjilan nė lidhje me rastin raportohet se me 24.05.2017 janė arrestuar dy tė d...

Sport
Publikuar më: 09:24 26.05.2017

Bunjaki, mes telasheve dhe entuziazmit


Pėrzgjedhėsi i Kosovės, Albert Bunjaki, 90 pėr qind tė emrave qė do t'i ftojė nė ndeshjen ndaj Turqisė tashmė i ka nė kokė dhe se i kanė mbetur e...Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma