Naim Tėrnava pritet tė vendos pėr rastin e kreut tė BIK nė Gjilan

Gjilan – Mustafė Bajrami kryetar aktual i Bashkėsisė Islame nė Gjilan tha pėr rajonipres se ka pasur kohėve tė fundit pakėnaqėsi rreth punės sime dhe ėshtė kėrkuar qė unė tė zėvendėsohem. Unė jam pajtuar dhe tash i mbetet Naim Tėrnavės tė vendos pėr emrin e ri tė BIK-ut.
Kanė mjaftuar disa pakėnaqėsi nga ana e anėtareve tė Kėshillit tė Bashkėsisė Islame nė Gjilan pėr tė kėrkuar shkarkimin ose largimin nga detyra tė kryetarit tė ri tė BIK-ut aktual Mustafė Bajramit.

Mustafė Bajrami tha pėr rajonipress se ai ende ėshtė kryetar derisa tė zėvendėsohet me dikė tjetėr. Bajrami tha se deri tek Naim Tėrnava ka shkuar njė letėr e anėtarėve tė kėshillit tė BIK nė Gjilan tė cilėt me gjasė nuk janė pajtuar me punėn time dhe unė e kam pranuar kėtė kėrkesė tė tyre, por me tė vetmin qėllim qė tė tejkalohen mos marrėveshjet qė ata mendojnė se ka pasur nė BIK.

Bajrami tha se ardhja e tij nė krye tė BIK nė Gjilan ka sjellur freski dhe punė angazhuese dhe ka punuar me pėrkushtimin mė tė madh qė tė jetė nė shėrbim tė njerėzve fetar e besimtarė.

Sipas burimeve tė rajonipress pozitėn e Bajramit pritet tė marrė Sylejman Osmani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma