Ngritet aktakuza ndaj Bujar Beqirit

Gjilan – Prokuroria Themelore nė Gjilan, departamentit pėr krime tė rėnda ka ngritur aktakuzėn kundėr Bujar Beqirit i dyshuar se mė 2 maj 2013 gjatė njė mosmarrėveshjeje e ka privuar nga jeta tani tė ndjerin Fitim Shabani. Ndėrkohė Prokuroria dhe i akuzuari kanė arritur marrėveshjen pėr pranim tė fajėsisė ku i akuzuari ka pranuar njė dėnim prej 14 vitesh, nėse i aprovohet nga Gjykata.
Bujar Beqiri i dyshuar pėr vrasjen e Fitim Shabanit nė maj tė vitit 2013 tani edhe zyrtarisht akuzohet pėr vrasje nga Prokuroria Themelore e Gjilanit, departamenti pėr krime tė rėnda raporton rajonipress.

Aktakuza e ngritur nga prokurori Isuf Sadiku saktėson se Bujar Beqiri nga Gjilani ėshtė fajtor sepse mė 2 maj 2013 tek fusha e futbollit afėr kazermės sė TMK-sė, e ka privuar tani tė ndjerin Fitim Shabani. I pandehuri dhe viktima ishin sė bashku me disa shokė duke i pėrlarė qentė e racės “Pitbull” ku mė pas edhe fillon njė mosmarrėveshjeje lidhur me rregullat e pėrleshjes sė qenve. Nė fillim janė fjalosur e pastaj edhe janė kacafytur ku gjatė kacafytjes i pandehuri Bujar Beqiri e godet dy herė me thikė viktimėn nė pjesėn e qafės , ku edhe nga plagėt e marra vdes.

I pandehuri nė konsultim me mbrojtjen e tij ka bėrė njė kėrkesė pėr tė negociuar marrėveshjen mbi pranimin e fajėsisė, e cila marrėveshje nė prani tė vet tė pandehurit, mbrojtėsit tė tij si dhe nė prezencė tė prokurorit tė shtetit ėshtė arritur dhe i ėshtė propozuar Gjykatės Themelore qė tė marr parasysh.

Prokurori Isuf Sadiku tha pėr rajonipress se ai i ka propozuar Gjykatės njė dėnim prej 14 vitesh burg, propozim ky qė ėshtė pėrkrahur edhe nga vet i akuzuari.

Ndryshe ky ėshtė rasti i parė i arritjes sė marrėveshjes pėr pranim tė fajėsisė. Njė rast tjetėr ai i Flamur Shaqirit i cili ka kėrkuar procesin e negocimit ėshtė ende nė procedurė e sipėr./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma