Hapet konkursi letrar “Flaka e Janarit”

Gjilan - Sipas bordit drejtues tė manifestimit “Flaka e Janarit”, 2014, tema e konkursit ėshtė e lirė. “Konkursi ėshtė anonim, i hapur deri mė 20 janar 2014 dhe me shifėr.
Komuna e Gjilanit, pėrmes Drejtorisė pėr Kulturė, Rini dhe Sport, nė kuadėr tė Manifestimit kombėtar tė kulturės “Flaka e Janarit” 2014, ka shpall konkursin tradicional letrar pėr tregim tė shkurtėr dhe pėr poezi, me qėllim tė nxitjes dhe avancimit tė vlerave letrare tė krijuesve nga tė gjitha trevat shqiptare dhe kudo ku jetojnė ata qė shkruajnė shqip.

Sipas bordit drejtues tė manifestimit “Flaka e Janarit”, 2014, tema e konkursit ėshtė e lirė. “Konkursi ėshtė anonim, i hapur deri mė 20 janar 2014 dhe me shifėr. Punimet e pabotuara (nė libra, gazeta e revista, portale internet si dhe rrjete sociale) dėrgohen nė tri kopje, nė adresėn: Komuna e Gjilanit, Drejtoria pėr Kulturė, Rini dhe Sport. Por, edhe nė adresėn elektronike: [email protected]”, bėhet e ditur nė njoftim.

Po sipas tyre, rezultatet e konkursit do tė shpallen nė Orėn e Madhe Letrare “Pena e Flakės” 2014…dhe luten konkurruesit t’ju pėrmbahen kritereve dhe afatit tė konkurrimit. Ndėrkohė, shpėrblimet nė tė dy kategoritė kapin vlerėn monetare prej 250, 200 e 150 euro, pėr ēmimin e parė, tė dytė dhe tė tretė.
“Krijimet e shpėrblyera dhe ato qė sugjerohen pėr botim, do tė botohen nė numrin e 14-tė tė revistės letrare - kulturore AGMIA”, thuhet nė njoftimin e bordit tė Flakės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma