Lind me hartėn e Kosovės, e publikon pas 64 vitesh

Gjilan – Mejdi Rashiti nga Llashtica e Gjilanit ka lindur me hartėn e Kosovės qė e bartė nė kėmbėn e djathtė. Shkas pėr ta publikuar pas 64 viteve janė gazetarėt e Shqipėrisė.
Ka lindur me hartėn e Kosovės nė kėmbėn e djathtė. Por kėtė sekret Mejdi Rashiti(1948) ka vendosur ta bėjė publike pas kaq vitesh pas takimit tė rastėsishėm qė ka pasur me disa gazetarė nė Durrės tė Shqipėrisė.

Rashiti tha pėr rajonipress se nuk i ėshtė dukur interesante ky fenomen, por kur takova gazetarėt e Shqipėrisė ata mė sugjeruan qė kėtė ngjarje ta bėjė publike. “Unė s`kam ditur tė imponohem edhe pse kėtė sekret e kam bartur kaq vite” shprehet Rashiti.

Pėr kėtė fenomen thotė se vetėm nėna e tij ka pasur dijeni,por tani kam dėshirė qė ky rast tė dihet edhe nga publiku. Ka edhe diēka tė veēantė 64 vjeqari Rashiti. Thotė se gjatė kėtyre viteve ėshtė operuar hiq mė pak se tetė herė.”Kam 8 operacione, dy herė mė ka kafshuar gjarpri dhe kam disa ndėrhyrje nė kokė dhe nė sy” u shpreh ai./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma