KFOR-i edhe 7 vjet nė Kosovė

Prania ushtarake nė Kosovė do tė zgjasė sė paku edhe pesė deri shtatė vjet, ndoshta edhe mė gjatė, ka thėnė zėvendėskomandanti i deritashėm i KFOR-it, gjeneral brigade austriaku Johan Luif, i cili ka shtuar se veriu i Kosovės vazhdon tė jetė “fuēi baroti”.
Gjenerali Luif i ka deklaruar gazetės “Kurir” tė Vjenės, se shkalla e papunėsisė nė Kosovė ėshtė 60 pėr qind, se nuk ka ekonomi tė zhvilluar, dhe se pėr shkak tė “kufijve kontestues me Serbinė veriu i Kosovės mbetet edhe mė tutje fuēi baroti” .

Sipas tij, gjatė dymbėdhjetė muajve tė fundit nė konfliktet me demonstruesit nė veri tė Kosovės, janė lėnduar rreth 100 ushtarė tė KFOR-it.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma