Panxhari, viagra natyrale

Konsumimi i panxharit do tė sjellė shumė pėrparėsi, prandaj duhet tė gjendet ēdo ditė nė pjatat tuaja. Edhe shkencėrisht ėshtė dėshmuar se panxhari ka efekt afrodiziaku.
Qysh nė kohėrat e lashta, romakėt e vjetėr e kanė pėrdorur panxharin si afrodiziak. Edhe pse shumė bimė nė kulturat e vjetra janė konsideruar afrodiziakė, pėr panxharin ėshtė dėshmuar shkencėrisht njė efekt i tillė.

Panxhari pėrshpejton qarkullimin e gjakut nė zonėn e gjenitaleve. Po ashtu panxhari pėrmban shkallė tė lartė tė mineralit tė borit, i cili nxit lirimin e hormoneve seksuale.

Panxhari ėshtė i pasur me nitratet e pasura tė cilat nė trup shndėrrohen nė oksidin e nitratit i cili zgjeron enėt e gjakut, shpejton qarkullimin e oksigjenit dhe nutrientėve, ndėrsa juve ju jep mė shumė energji.

Njė filxhan panxhar pėrmban vetėm 60 kalori dhe shumė fibra. Sheqernat nė panxhar janė karbohidrate komplekse dhe pėr dallim nga sheqeri i bardhė, kaloritė nga panxhari vijnė me shumė nutrientė dhe fitokimikate qė janė tė shkėlqyeshme pėr shėndetin tuaj. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma