“Vatra” me kryetar tė ri

Gjilan – Shoqata “Vatra” tė enjten me vota tė hapura ka zgjedhur kryetarin e ri tė shoqatės Sejdullah Kadriun.
Nė mbledhjen e kryesisė sė shoqatės “Vatra” tė mbajtur mė 31.05. 2012, ėshtė rifreskuar kryesia me anėtarė tė rinj, dhe njėherit ėshtė zgjedhur edhe kryetari i ri, tė cilin pozicion pas vdekjes sė themeluesit dhe kryetarit Nijazi Kadriu, e ushtronte Mustafė Shaqiri.

Me kėtė rast Kryesia e ,,Vatrės” ka falėnderuar pėrzemėrsisht Shaqirin pėr punėn e bėrė, dhe pėrkushtimin e treguar nė mbrojtjen e interesave, gjegjėsisht nė sensibilizimin e problemeve tė shumta qė e preokupojnė popullatėn e Kosovės Lindore, qė jetojnė nė Gjilan e mė gjerė.

Po tė njėjtėn ditė, kryesia e “Vatrės” me vota tė hapura, zgjodhi pėr kryetar tė Shoqatės, Sejdulla Kadriun, aktivist i kahershėm i ēėshtjes kombėtare.

Aktualisht kryesia pėrbėhet prej 19 anėtarėve, e nė kuadėr tė Shoqatės ,,Vatra” funksionon edhe Forumi Rinor i pėrbėrė nga 21 anėtarė, e shumė aktivist tė tjerė, qė e ndihmojnė shoqatėn nė aktivitete tė ndryshme./rajonipres/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma