Qytetarėt e Skėnderbeut tė kėnaqur me asfaltin

Gjilan - Nė kuadėr tė projektit pėr mbushjen e gropave me asfalt dhe riasfaltimeve, ėshtė realizuar njė pjesė e projektit duke u riasfaltuar rruga kryesore e qytetit “ Skėnderbeu ”, ndėrsa tė hėnėn ėshtė duke u riasfaltuar rruga pėrballė stacionit tė policisė.
Arsim Kryeziu Inxhinier nė kompaninė “ Papenburg & Adriani”, ka thėnė se gjatėsia e rrugės “ Skėnderbeu” ėshtė 780 m, gjerėsia 6.6 , trashėsi 4 cm , me asfalt beton 011, ndėrsa rruga pėrballė stacionit tė policisė gjatėsia prej 56 metrave, gjerėsia prej 5 m, trashėsia dhe kualiteti ėshtė i njėjti me rrugėn kryesore, ndėrsa vlera e projektit afėrsisht ėshtė prej 43 mijė euro. Ndėrsa, mendimet e qytetarėve lidhur me riasfaltimin e kėtyre rrugėve ishin tė kėnaqshme.

Meriton Krivaqa qytetarė nga komuna e Kamenicės, ka thėnė se sa i pėrket projekteve tė realizuara nė komunėn e Kamenicės ėshtė punuar mjaft, por gjithnjė ka vend pėr pėrmirėsime dhe realizime tė projekteve nė infrastrukturė, kurse riasfaltimi i rrugės kryesore nė qytet ėshtė njė punė pėr ēdo lėvdatė.

Ndėrsa, Arton Thaqi thotė se me riasfaltimin e kėsaj rruge ėshtė bėrė njė punė e mirė e cila ka zbukuruar edhe qytetin.

Edhe Mentor Maliqi, kishte mendim pozitiv pėr projektet qė po realizohen nė komunėn e Kamenicės. Ai shtoi se nė pėrgjithėsi nė komunėn e Kamenicės, janė realizuar mjaft projekte nė infrastrukturė po ashtu edhe riasfaltimi i rrugės “ Skėnderbeu” tregon se udhėheqja komunale ėshtė duke i kushtuar rėndėsi tė veēantė qytetit./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma